Dobór koloru włosów

Dobór koloru włosów
Masz dość swojego koloru włosów? Marzy ci się zmiana, ale nie wiesz na jaką barwę się zdecydować? Z pewnością nie jest to najważniejszy wybór w twoim życiu, nie oznacza to jednak, że nie mam go potraktować poważnie. Na początku trzeba się zastanowić jak kolor będzie najbardziej odpowiedni pod względem naszego charakteru.

Nie chodzi o to, że panuje w tej kwestii jakieś ograniczenie producentów. Chodzi jedynie o dobre samopoczucie osoby decydującej się na zmianę koloru. Spokojny człowiek nie będzie się czuł komfortowo z włosami np. o ostrej rudej barwie. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o to, że taki kolor będzie niezaprzeczalnie rzucał się w oczy i zwracał uwagę innych. Jeśli więc nie lubimy być w centrum uwagi zdecydujmy się np. na stonowany kolor np. czekoladowy brąz.
Wpływ na dobór koloru włosów będzie również miała nasza karnacja. Nie jest z pewnością dla nikogo nowością, że z jasnym kolorem skóry lepiej współgrały subtelne barwy np. blond. Ich przeciwieństwo, czyli czarny jest polany głównie dla ludzi o nieco ciemniejszej karnacji. Dla miłośniczek solarium nie poleca się bardzo jasnego blondu, ponieważ takie połączenie daje efekt nie pięknego, a sztucznego wyglądu.
Ważna przy wyborze odpowiedniego koloru włosów, będzie również okazja na jaką chcesz go zmienić. Jeśli głównym powodem jest jedynie chęć zmiany panuje pełna dowolność, w zależności oczywiście od wcześniej wspomnianych aspektów. Natomiast w sytuacji gdy wybieramy się na uroczystość typu chrzciny czy komunia lepiej pozostać przy stonowanych barwach. Trochę inaczej wygląda to w przypadku ślubu. Tutaj dużo będzie zależało od Państwa Młodych i charakteru przyjęcia, jakie zamierzają urządzić po swoich zaślubinach.
Na koniec coś, co właściwie powinno znajdować się na początku. Zmieniając kolor włosów nie powinnyśmy całkowicie zapominać o tym dotychczasowym. Można oczywiście zdecydować się na diametralną rewolucję. W większości jednak przypadku lepiej postawić na barwę, która nie znajduje się na odległym biegunie palety barw. Jeśli więc jesteśmy naturalnymi blondynkami nie farbujmy się nagle na czarno, ponieważ nie będziemy się zbyt komfortowo.
Zmiany koloru możemy dokonać nie tylko w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Możemy zdać się na własne możliwości i przefarbować się w domu.