Kominki

Kominki
Obecnie mamy wiele sposobów ogrzewania domów, jednym z nich jest kominek. To bardzo przyjemny element mieszkania, daje nie tylko ciepło, ale również spełnia rolę dekoracyjną. Obudowany kominek może być świetną galerią na rodzinne zdjęcia czy inne elementy ozdobne. Wiele osób marzy o tym aby posiadać domowe ognisko, gdyż sprzyja ono wspaniałej atmosferze w domu i tworzy niepowtarzalny nastrój w zimowe wieczory.

Trzeba jednak zaznaczyć, że posiadanie kominka to nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim praktyczny system ogrzewania domu, czy mieszkania. Dzięki niemu ogrzejemy nie tylko pomieszczenie, w którym kominek się znajduje, ale cały dom lub większą jego część.
Istnieją ciekawe rozwiązania umożliwiające to i jeszcze kilka innych rzeczy. Kominki można podzielić według rodzaju paleniska na: tradycyjne, w których palenisko jest otwarte, oraz zamknięte gdzie znajduje się wkład kominowy bądź też kaseta kominowa.
Jeśli mielibyśmy wybrać formę tradycyjną- otwartą trzeba wiedzieć, że nie należy ona do najbardziej energooszczędnych gdyż spora część ciepła będzie uciekać przez komin. Ponadto pod względem bezpieczeństwa i estetyki także nie są najlepsze spełniają głównie rolę dekoracyjną. Obecnie wszyscy decydują się na kominki z wkładem kominowym, czyli te zamknięte.
Palenisko posiada przeszklone drzwiczki a cały kominek zrobiony jest ze stali lub żeliwa, gdyż materiały te odporne są na działanie wysokich temperatur. Co więcej opala się je ekologicznym materiałem-drewnem, dzięki czemu dbamy także o własne zdrowie. Kominki zamknięte stały się w niedługim czasie bardzo powszechne. Na początku, owszem były to głównie kominki otwarte, jednak dzisiaj spokojnie można je przebudować. Dzięki nim ogrzewać można cały dom. Jest to możliwe dzięki specjalnie skonstruowanym wkładom, rozprowadzającym ciepłe powietrze do innych pomieszczeń a dokładnie poprzez działanie wygłuszonych turbin wymuszających obieg powietrza.
Sposób ten sprawdza się zwłaszcza w tych domach, gdzie pomieszczenia są usytuowane blisko siebie, gdyż przepływ ciepłego powietrza możliwy jest tylko w odległości od 3 do 4 m. Kominek to ogromna pokusa, jest przyjemny, wygodny w użytkowaniu, elegancki a poza tym wieczory spędzane w przyjemnym cieple i w blasku ognia to niesamowita atmosfera, która przyciąga każdego.