Kredyt studencki

Kredyt studencki
Marzysz o podjęciu studiów ale brak ci funduszy? Nic prostszego, możesz się zdecydować na kredyt studencki. Nie jest to oczywiście kwota wypłacana jednorazowo ale będziesz w ten sposób otrzymywać co miesiąc 600 zł które pomogą ci poprawić swoją sytuację materialną.

Jeśli chcesz byś samodzielny zapoznaj się warunkami jakie musisz spełniać by otrzymać kredyt mieszkaniowy.
O ten rodzaj kredytu mogą wystąpić studenci dzienni, zaoczni oraz wieczorowi wszystkich typów uczelni państwowych i niepublicznych. Warunkiem uzyskanie kredytu jest podjęcie studiów przed 25 rokiem życia.
Spłacanie kredytu zaczniesz dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Spłacać można go przynajmniej dwa razy dłużej niż trwała nauka. Czyli jeżeli studia trwały 5 lat to możesz spłacać ten rodzaj kredytu nawet przez dziesięć lat lub więcej. W ten sposób nie odczujesz tego w dotkliwy sposób gdyż rata wyniesie wtedy ok 300 zł.
Jeżeli twoja sytuacja materialna ulegnie znacznemu pogorszeniu będziesz mógł ubiegać się o obniżenie rat i przedłużenie okresu spłat a nawet o umorzenie części lub całości pożyczki.
O umorzenie pożyczki możesz starać się również jeśli ukończyłeś studia z bardzo dobrymi wynikami i znalazłeś się w czołówce najlepszych studentów.
Aby uzyskać tego typu kredyt musisz mieć poręczyciela, bank sprawdzi możliwości spłaty kredytu przez daną osobę na podstawie zaświadczenia o dochodach  z ostatnich sześciu miesięcy.
Termin składania wniosków w bankach o kredyt studencki 1X – 15 XI 2008 roku