Łagodna koloryzacja ton w ton

Łagodna koloryzacja ton w ton
Zmienić naturalny kolor włosów można na kilka sposobów, między innymi poprzez tradycyjne farbowanie lub koloryzację w trójwymiarze. To jednak sposoby trwałej zmiany koloru. Mniej drastyczne metody to na przykład szampony koloryzujące lub koloryzacja ton w ton.

Preparaty do nich używane pozwalają na delikatną zmianę koloru włosów. W przeciwieństwie jednak do zwykłych szamponów nie są w stanie rozjaśnić dotychczasowej barwy. Możemy jedynie uzyskać odcień o takiej samej głębi jak nasz naturalny bądź ciemniejszy od dotychczasowego. Po koloryzacji ton w ton włosy uzyskują intensywną nasyconą barwę. Dzieję się tak dlatego, że barwniki kosmetyczne nakładają się na naturalny pigment włosa, nie naruszając go. Odrosty są najczęściej niewidoczne, zwłaszcza jeśli wybierzemy odcień farby zbliżony do naszej naturalnej barwy włosów.
Preparaty koloryzujące ton w ton są łagodnymi, wolnymi od amoniaku farbami. Składają się zawsze z dwóch składników, mianowicie bazy farbującej czyli kremu oraz aktywatora w płynie, które należy wymieszać przed użyciem. Pierwszy z wymienionych zawiera maleńkie, bezbarwne przedpigmenty, tzw. prekursory koloru, które przekształcają się w gotowe barwniki dopiero pod wpływem aktywatora. Ten z kolei zawiera niewielką ilość wody utlenionej. Jest ona niezbędna, aby bezbarwne przedpigmenty mogły przekształcić się w ostateczne barwniki.
Dobra wiadomość dla przedstawicielek płci pięknej, które pragną zatuszować pierwsze oznaki siwizny. Ilość siwych włosów nie może jednak przekraczać połowy wszystkich włosów. W przypadku zbyt dużej ich ilości może powstać zbyt silny kontrast pomiędzy włosami naturalnymi a siwymi, które przejmą intensywniejszą barwę.
Niewątpliwą zaletą tych preparatów jest fakt, że można je stosować tak często jak wymaga tego uroda naszych włosów. Koloryzacje bez przeszkód możemy powtórzyć w momencie kiedy zauważymy, że barwa naszych włosów staje się mnie intensywna i wyrazista. Możemy ją stosować również bezpośrednio po trwałej ondulacji.
Preparaty koloryzujące ton w ton nie naruszają wewnętrznej struktury włosa. Oprócz pięknego koloru nadają włosom piękny połysk i miękkość.