Obudowy do kominków

Obudowy do kominków
Obudowy do kominków powinny być nie tylko eleganckie i szykowne, ale przede wszystkim bezpieczne. Od tego, w jaki sposób są one wykonane zależy bezpieczeństwo eksploatowania zamkniętych kominków. Wkłady kominkowe lub kasetony kominkowe nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur sięgających nawet 400°C.

Dlatego też obudowy do kominków powinny być tak wykonane, by nie stykały się z elementami palnymi, gdyż w przeciwnym wypadku, mogą łatwo spowodować pożar. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup obudowy do kominka wykonanej z materiałów niepalnych, takich jak cegła, kafle ceramiczne lub kamień.
Obudowy do kominków powinny też być odpowiednio izolowane od wewnątrz. Najlepszym izolatorem jest wełna mineralna z warstwą folii aluminiowej, która chroni zarówno obudowę, jak przylegające do kominka ściany przed zbytnim przegrzaniem. Każdy kominek musi być chroniony przed nadmiernym przegrzaniem. Dlatego też obudowy powinny sprawnie odprowadzać ciepło. Toteż wkłady kominkowe powinny być zamontowane w taki sposób, by zapewniony był dopływ powietrza do obudowy od dołu.
Natomiast w górnej części okapu powinny być wycięte otwory, w których należy zamontować kratki z materiałów niepalnych, takich jak mosiądz, aluminium lub stal. Przez te otwory, cześć powstającego ciepła będzie dostawała się do pomieszczenia, w którym ustawiony został kominek.
Duża liczba renomowanych producentów oferujących różnego rodzaju obudowy do kominków sprawia, iż każdy zainteresowany instalacją kominka w swoim domu, może wybrać model idealnie dopasowany do jego potrzeb i do charakteru wnętrza.
Ci, którzy preferują prostotę i elegancję, mogą wybierać spośród bogatej oferty kominków stylowych, które każdemu wnętrz nadadzą niepowtarzalnej atmosfery. Miłośnicy marmurów, mogą zakupić eleganckie obudowy do kominków wykonane z marmuru naturalnego w różnych deseniach: łupanka, patinato i polerowany. Odpowiedź na swoje potrzeby znajdą także ci wszyscy, którzy poszukują kominków narożnych.
Modele te, wykonane z najlepszej jakości materiałów zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta.