Preparaty do farbowania

Preparaty do farbowania
Chcesz zafarbować włosy, ale nie wiesz jaki preparat będzie ku temu najodpowiedniejszy? Przeczytaj poniższe krótkie charakterystyki trójki najbardziej znanych przedstawicieli tej grupy, a problem będziesz mieć z głowy. Niezaprzeczalnie najbardziej znanym preparatem do farbowanie włosów jest farba.

Służy ona do trwałej koloryzacji włosów. W zależności od preferencji jest przeznaczona głównie do dwóch celów. Pierwszy to zmiana dotychczasowego koloru. Drugi zaś ma na celu pokrycie siwych włosów. Bez wątpienia wybierają go nieco starsze miłośniczki koloryzacji. Farby doskonale maskują siwiznę dzięki temu, że wnikają głęboko w strukturę włosa. Dzieje się tak dzięki działaniu amoniaku, który umożliwia wniknięcie składników farby, czyli barwnika i utleniacza, do wnętrza włosa.
Do krótkotrwałego farbowania włosów służą żele koloryzujące. Dzięki brakom w składzie wody utlenionej i amoniaku pozostają one jedynie na powierzchni włosa. Aby zmyć całkowicie kolor wystarczy kilkakrotne umycie włosów.
Jeśli chcemy zrobić sobie jedynie pasemka najlepiej będzie zdecydować się na maskarę do włosów. Nie wnika ona do struktury włosa, pozostaje jedynie na jego zewnętrznej stronie. Dzięki temu bardzo łatwo się zmywa. Nie martwcie się, że nie dobierzecie odpowiedniego do swojej fryzury odcienia. Dostępna bowiem na rynku paleta barw jest tak rozległa, że nie będzie z tym najmniejszego problemu.
Jak już zostało wspomniane farby utrzymują kolor naszych włosów najdłużej ze wszystkich dostępnych preparatów. Ich zupełnym przeciwieństwem są maskary do włosów, które najłatwiej zmyć z naszej głowy. Jak w przypadku wszystkich skrajności musi istnieć coś znajdującego się po środku. Co pełni tą funkcję tym razem? Oczywiście nic innego jak szampon koloryzujący. Służą one do przyciemniania odcieni włosów. W przeciwieństwie do farb nie pokrywają jednak siwizny. Inaczej jest również w kwestii barwników. W tym wypadku nie wnikają one w głąb włosa, pozostając płytko pod jego powierzchnią. Ta ich cecha sprawia, że nie niszczą włosów. Kolor uzyskany przy pomocy szamponu utrzymuje się przez kilkanaście myć.
Kiedy zdecydujemy już jaki preparat będzie dla nas najodpowiedniejszy pozostaje sama koloryzacja. Nie można jej jednak dokonać bez jednej rzeczy, mianowicie odpowiednich do farbowania akcesoriów. Chyba, że oddamy się w ręce specjalisty. Wtedy nie musimy się o nic martwić.