Jak farbować włosy

Jak farbować włosy
Każdy człowiek lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim życiu. W przypadku kobiet zmiana często przejawia się w zmianie koloru włosów. Koloryzacja to wprost idealny sposób na to, aby wprowadzić urozmaicenie to szarości codziennych dni.

Macie ochotę zaszaleć? Więc do dzieła!
Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór nowego koloru włosów odpowiedniego dla nas, czyli takiego, który będzie zgodny z naszym stylem, charakterem i temperamentem. Przy jego doborze warto zorientować się jakie kolory królują w danym sezonie, nie można jednak zapominać, że barwa naszych włosów musi być przede wszystkim zgodna z naszymi upodobaniami, a nie jedynie trendy.
Kiedy kolor mamy już wybrany czas na decyzję dotyczącą odpowiedniego preparatu do koloryzacji. Będzie on uzależniony przede wszystkim od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli ma być to trwała barwa najlepszym wyjściem będzie farba. Jej przeciwieństwem jest szampon koloryzujący, utrzymujący się przez kilkanaście myć. Jeśli chcemy uzyskać jedynie ciemniejszy odcień naszego dotychczasowego koloru najlepszym rozwiązaniem będzie farbowanie ton w ton.
Do domowej koloryzacji włosów nie wystarczy zakup odpowiedniego preparatu. Równie ważne są akcesoria do farbowania. Bez nich nie będziemy w stanie zmienić samodzielnie koloru naszych włosów.
Przy każdej koloryzacji chcemy osiągnąć efekt naturalnego, a zarazem wyraźnego koloru. Odpowiednią na tę potrzebę okazuje się być koloryzacja w technologii 3D. Samo farbowanie przebiega identycznie jak w przypadku tradycyjnej farby, różnice są widoczne dopiero na poziomie efektów.
Jeśli chcemy zaszaleć z kolorem na jeden wieczór koniecznie zainwestujmy w najtańszy środek do koloryzacji, mianowicie bibułę. Kosztuje ona dosłownie grosze, efekt zaś koloryzacji bibuła jest naprawdę niezwykły. Oczywiście najlepiej widoczny będzie on na włosach blond. Nie oznacza to jednak, że przedstawicielki płci pięknej obdarzone prze Matkę Naturę ciemnymi włosami nie mogą skorzystać z tego rodzaju koloryzacji.
Istnieje również możliwość radykalnej zmiany barwy swoich włosów. Daje ją zabieg dekoloryzacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest on bardzo agresywny i nie służy kondycji naszych włosów.